Partner • Partneři

logo
logo
logo
logo
logo
logo

Detail • Detail

Fest / Event

Sonntag 31. Juli 2016   14.00 h - 23.59 h

47. Seefest Schönsee 2016

Das Seefest in Schönsee ist eines der schönsten und farbenprächtigsten Stadtfeste in der ganzen Oberpfalz. Jedes Jahr kommen über 10.000 Gäste. Das Schönseer Seefest hat ein einmaliges und unnachahmliches Flair. Die Lage des Seefestareals mitten in der Stadt rund um den ca. 2 ha großen Hahnenweiher ermöglicht den Besuchern einen einmaligen Blick auf das Geschehen im See. Wenn es dunkel wird, erleuchten tausende von bunten Lichtern, der See wird illuminiert und auf dem Wasser und der Insel wird ein Musik- und Showprogramm geboten. Zum Abschluss steigt gegen 22:30 Uhr ein fulminantes Feuerwerk. 

Beim Seefest gibt es Livemusik auf acht Bühnen, die open-air Disco am Wasserrad und gut verteilt Biergärten, Bars und Stände, an denen es viele Schmankerl zum Essen gibt. Heuer findet beim Seefest wieder ein Handwerker- und Trödelmarkt statt (ab 10 Uhr). 

Das Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) ist beim Seefest in Schönsee mitten im Geschehen. Von 18 Uhr bis Mitternacht gibt es Drinks und Cocktails in der bb-bar im Gewölbekeller des CeBB. Die Initiative Pascherspiel ist auch wieder mit einem Stand dabei. Weiter warten auf die Seefestbesucher auf der Bühne vor dem Bräuhaus musikalische Leckerbissen. 

Das Programm wird noch bekannt gegeben.

Ab ca. 16:00 Uhr ist die gesamte Schönseer Innenstadt für den Durchgangsverkehr gesperrt. Parkplätze für Seefestbesucher beim Städt. Bauhof, bei der Fa. Lika-Pack (ehem. Tennishalle), am Festplatz an der Böhmerwaldstraße und an den Ortseingängen aus Richtung Eslarn, Weiding, Gaisthal. Das Mitbringen alkoholischer Getränke auf das Seefestgelände ist nicht gestattet!

Kulturbus von Pilsen zum Seefest in Schönsee

Kulturinteressierte haben die Möglichkeit, von Pilsen aus schnell, bequem und zu einem günstigen Preis zu kulturellen Veranstaltungen nach Schönsee zu kommen. Der Kulturbus fährt nach Ende der Veranstaltung wieder zurück nach Pilsen. Fahrgäste müssen sich vorab bei DaTa Expres anmelden (siehe unten). 
Der Kulturbus für alle aufgeführten Veranstaltungen fährt erst ab einer Mindestteilnehmerzahl von 8 Personen. 

Abfahrt von Pilsen um 15.30 Uhr von Kulturhaus Peklo
Rückfahrt gegen 23.00 Uhr 
Fahrtpreis (hin und zurück): 4,- € / 100,- Kč
Anmeldung / Ticketreservierung: 
Telefon: +420 737 281 737, +420 737 281 777 
Fax: +420 377 462 151
Mail: doprava@dataexpres.cz
www.dataexpres.cz

slavnost

Sonntag 31. Juli 2016   14.00 h - 23.59 h

47. jezerní slavnost města Schönsee 2016

Jezerní slavnost v Schönsee je jednou z nejkrásnějších a nejpestřejších městských slavností v celé Horní Falci. Každý rok dorazí přes 10.000 hostů. Jezerní slavnost v Schönsee má jedinečný a nenapodobitelný ráz. Poloha areálu jezerní slavnosti uprostřed města kolem přibližně 2 ha velkého rybníka umožňuje návštěvníkům jedinečný pohled na dění ve vodě. Když se setmí, rozsvítí se tisíce barevných světel, jezero je osvětleno a na vodě a na ostrově probíhá hudební program a show. Na závěr vypukne kolem 22:30 hodin hřmotný ohňostroj.

Při jezerní slavnosti hraje živá hudba na osmi pódiích, probíhá diskotéka pod širým nebem u vodního kola. Všude se nachází spousty zahradních pivnic, barů a stánků, u nichž je k dostání mnoho pochoutek. Letos se během jezerní slavnosti bude konat i řemeslný a bleší trh (od 10 hodin). 

Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) bude při Jezerní slavnosti v Schönsee přímo u toho. Od 18 hodin až do půlnoci se budou v bb-baru v CeBB podávat nápoje a koktejly. S jedním stánkem se akce také zúčastní iniciativa "Pascherspiel". Na diváky Jezerních slavností budou čekat hudební lahůdky na scéně před budovou býv. pivovaru. V sobotu před jezerní slavností již město bude slavit svůj občanský svátek na mostě u radnice a na Velkém jezerním jevišti. 

Program bude upřesněn.

Od cca 16:00 hod. je celé vnitřní město uzavřeno pro veškerou dopravu. Parkoviště pro návštěvníky Jezerní slavnosti jsou u Městských služeb (Bauhof), u firmy Lika-Pack (bývalá tenisová hala), na prostranství v ulici Böhmerwaldstraße a na příjezdu ze směru Eslarn, Weiding, Gaisthal. Je zakázáno přinášet na prostranství Jezerní slavnosti alkoholické nápoje!

Kulturní autobus na jezerní slavnost z Plzně do Schönsee 

Zájemcům o jezerní slavnost se nabízí možnost přijet rychle, pohodlně a za velmi výhodnou cenu autobusem z Plzně do Schönsee a  zúčastnit se tak této slavnosti. Autobus jede po konci akce opět zpátky do Plzně. Cestující se musí předem nahlásit u společnosti DaTa Expres (viz níže).
Autobus na všechny výše uvedené akce bude vypraven při minimálním počtu 8 účastníků.

Odjezd z Plzně v 15:30 od KD Peklo
Cesta zpět kolem 23:00 
Cena zpáteční jízdenky 100 Kč / 4 €
Rezervace jízdenek:
tel. +420 737 281 737, +420 737 281 777
fax +420 420 377 462 151
e-mail: doprava@dataexpres.cz
www.dataexpres.cz
 
  • Tourist-Information Schönsee 
  • Turistické informace Schönsee 
  •  
  • Freyung 1 
  • 92539 Schönsee 
  •  
  • Oberpfalz / Horní Falcko
  • Eintrittspreis in €:   4,00 (Kinder unter 12 Jahren frei)
  • Vstupné v Kč:   cca 100,00 (děti do 12 let zdarma)
Rendert Time: 0,046 Sek. | Speicherverbrauch: 3,80 MB / 4,17 MB