Partner • Partneři

logo
logo
logo
logo Imagemap K und B Imagemap K und B
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo

Adresse • Adresa

Karlovy Vary, als weltbekanntes Kurzentrum, hat manche Eigenarten, die man kaum woanders finden würde. Eine von diesen Eigenarten ist die lange Jazztradition, die auch Totalitätzeiten überlebt hat. Das erste Jazzfestival in damaligen Tschechoslowakei in 1961 hat ja in Karlovy Vary stattgefunden. Der erste Jahrgang des Festivals Jazzfest hat im Jahre 2001 stattgefunden.
Karlovy Vary jako lázně mezinárodní proslulosti mají několik osobitých rysů, které bychom těžko hledali v jiném místě regionu, ale i republiky. Jednou z těchto osobitostí je jazzová tradice, která v tomto městě nebyla zásadně přerušena ani obdobím totality. Vždyť úplně první jazzový festival pořádaný v tehdejším Československu z roku 1961 se konal právě v Karlových Varech. První ročník festivalu Jazzfest se konal v roce 2001.

Info • Info

Jazzfest Karlovy Vary (Karlsbad) - Internationales Jazzfestival 

Das Internationale Jazzfestival "Jazzfest Karlovy Vary" wird alljährlich Anfang Oktober vom Verein Jazzkreis veranstaltet. Das Hauptprogramm des Festivals findet an drei Abenden statt, veranstaltet im Husovka Theater, in den Sälen des Grandhotels Pupp und des Hotels Thermal. Am ersten Abend spielen meist Bands aus der Karlsbader Region, seit 2005 auch deutsche Bands aus Chemnitz.

Bei den anderen zwei Konzerten treten weltberühmte und professionelle Jazzformationen aus aller Welt auf. Es fehlen weder Jazzlegenden, noch die Avantgarde, noch alternative Bands mit modernen Jazzstyles. Im Rahmen des Jazzfestivals werden auch Begleitkonzerte auf der Sprudelkolonnade für Fans von Swing und traditionellem Jazz geboten. Die musikalische Ausrichtung des Jazzfestes geht in Richtung modernen Jazz.

Dank seines künstlerischen Niveaus gehört das Karlsbader Jazzfestival zu den bedeutenden kulturellen Ereignissen in der Karlsbader Region und ist auch ein von den am meisten besuchten Festivals in der Tschechischen Republik. Die Hauptunterstützer des Jazzfests Karlovy Vary sind die Stadt Karlovy Vary, Karlsbader Region und die Europäische Union.

Das Jazzfest wird unter dem Patronat des Karlsbader Bürgermeisters veranstaltet. 

Jazzfest Karlovy Vary - mezinárodní jazzový festival 

Mezinárodní jazzový festival Jazzfest Karlovy Vary pořádá každoročně počátkem října Občanské sdružení Jazzový kruh. V současné době je hlavní program festivalu soustředěn do tří večerů, které se pravidelně konají v Divadle Husovka a v sálech Grandhotelu Pupp a hotelu Thermal. První večer se již tradičně představí kapely z Karlovarského regionu a od roku 2005 také německé kapely z partnerského města Chemnitz.

Na dalších dvou koncertech vystupují proslulí profesionálové z celého světa. Nebude chybět jazzová legenda, ani avantgardní a alternativní skupiny hrající ve stylech příbuzných modernímu jazzu. V rámci festivalu probíhají doprovodné koncerty na Vřídelní kolonádě určené pro fanoušky swingu a tradičního jazzu.

Dramaturgie Jazzfestu se vždy snažila zaměřit na moderní jazz a styly jemu blízké. V současné době se karlovarský festival řadí vzhledem k umělecké úrovni k nejvýznamnějším kulturním akcím v karlovarském kraji a zároveň patří k nejvyhledávanějším jazzovým festivalům v České republice.

Hlavními podporovateli Jazzfestu Karlovy Vary jsou Město Karlovy Vary, Karlovarský kraj a Evropská unie a již tradičně přebírá záštitu nad festivalem primátor města. 

Fotogalerie • Fotogalerie

 |
 |
 |
 |
Rendert Time: 0,061 Sek. | Speicherverbrauch: 3,62 MB / 3,90 MB