Partner • Partneři

logo
logo
logo
logo
logo
logo

Detail • Detail

Markt

Freitag 10. Aug 2018 - Sonntag 12. Aug 2018

64. Chodenfest - St. Laurentiusfest und Kirchweih

Domažlice (Taus) ist das Zentrum der ethnographischen Region Chodenland, in der die lebendige Tradition der Dudelsackmusik, volkstümlicher Tänze, Lieder und Bräuche bewahrt wird.

Das Chodenfest ist eines der ältesten folkloristischen Festivals in der Tschechischen Republik, das seit 1955 veranstaltet wird. Gegenwärtig findet das Festival am ersten Wochenende nach dem 10. August statt und wird traditionell mit der Laurentiuskirchweih verbunden.

Der wesentliche Teil des Programms ist vor allem lokalen Folklore- und Tanzgruppen gewidmet, außerdem treten auch Ensembles aus anderen Regionen der Tschechischen Republik und aus dem Ausland auf.

Das Hauptprogramm findet auf fünf Bühnen statt und besteht aus mehr als 20 verschiedenen Programmpunkten. Die Besucher erfreut auch ein großer traditioneller Markt. Der Eintritt ist zum gesamten Programm im Rahmen des Hauptprogramms frei.

Programm:

FREITAG 10.08. | Bühne am Stadttor
  • 18:00 Uhr | Feierliche Festival – Eröffnung
    ECHO DER FOLKLORE - folgende World-Music-Bands lassen sich durch Folklore inspirieren:
  • 18:10 Uhr | POITÍN
  • 19:40 Uhr | TABASKER
  • 21:30 Uhr | CARIBE
  • 23:15 Uhr | NAVOSTRO
Moderation: Milan Tesař

FREITAG 10.08. | Refektorium des Klosters der Augustiner
  • 20:00 Uhr | UNVERGESSLICHE ZWEITSTIMMEN
    Die besten Paare der früheren Veranstaltungsreihe "Die Pilsner spielen und singen"

SAMSTAG 11.08. | Bühne am Stadttor
  • 10:00 Uhr | HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA
    Božena Němcová im Chodenland
    Es spielt das Chodenensemble Mrákov
    Moderation: Josef Nejdl ml.
    Regie: Martina Pincová
  • 11:00 Uhr | FOLKLORE MIT DEN PILSNERN - LIVE AUS DEM CHODENLAND
    Liveübertragung des Tschechischen Rundfunks Plzeň vom Marktplatz in Domažlice mit Folkloreensembles aus Westböhmen und weiteren Gästen
    Moderation: Michaela Vondráčková
    Regie: Pavel Maršát
  • 12:30 Uhr | MIT DEM KINDERN IM CHODENLAND
    Kinderspiele, Tänze, die Kinder ahmen die Erwachsenen nach
    Es spielen: Mráček Mrákov, Študácká muzika und Chasnická muzika, Kinderensemble Postřekov, Malé Rokytí aus Rokycany mit Musik
    Moderation: Markéta Příbková und Matěj Šlajs
    Regie: Marie Johánková
  • 14:30 Uhr | DAS MUSIKFENSTER AUS POSTŘEKOV - WENN DAS BIER FUNKELT
    Nicht nur das Bier wird Ihnen besser schmecken, wenn die Musiker aus Postřekov ihre Freunde aus Pilsen einladen und mit ihnen zusammen dann Musik spielen, singen und natürlich auch tanzen.
    Mitwirkende: Volkskunstensemble Postřekov mit weiteren Gästen
  • 16:00 Uhr | WO DAS BIER GEBRAUT, DORT ALLES GEDEIHT
    Mitwirkende: PLZEŇSKÝ MLS – kleines Volksensemble
    Moderation: Miroslav Šimandl
    Regie: PLZEŇSKÝ MLS
  • 18:00 Uhr | INS CHODENLAND - NICHT NUR AUS PRAG
    Es spielt: Folkorensemble Gaudeamus Praha mit weiteren Gästen
    Moderation: Zdeněk Vejvoda
  • 21:00 Uhr | LÄCHELN - AUCH MIT 60 VIEL LACHEN KÖNNEN
    Programm zum 60. Gründungsjubiläum des Ensembles "Splitter" aus seiner Musik- und Tanzproduktion
    Mitwirkende: Folklorenensemble Úsměv aus Horní Bříza
    Moderation: Vlastimil Bursa und Jaroslav Pokorný
    Regie: Markéta Jílková
  • 23:00 Uhr | DUDÁCKÉ ŠTANDRLE
    Teče voda vod Čerchova
    Programm mit beliebten Liedern und Plaudern mit den Konrády-Musikern
    Es spielen: Konrády-Dudelsackmusik und Gäste
    Moderation: Antonín Konrády und Václav Švík
    Regie: Antonín Konrády und Vlastimil Konrády
 
SAMSTAG 11.08. | Bühne unter der Chodenburg
  • 10:00 Uhr | ACH SYNKU, SYNKU
    Eine freundliche Begegnung der Musiker aus Tschechien und Mähren, Veranstaltung im Rahmen des 100-sten Gründungsjubiläum der Ersten Tschechoslowakischen Republik
    Mitwirkende: CM Friška Kyjov und MČM J. Pospíšila
    Moderation und Regie: Zdeněk Vejvoda
  • 12:30 Uhr | "EIN RAUM FÜR DIE GÄSTE"
    Es spielen: Lieder- und Tanzensemble Vysočan aus Hlinsko
  • 13:30 Uhr | BULAČINA
    Programm zum 20. Gründungsjubiläum des Ensembles mit Gesang Canzonetta
    Es spielen: Ensemble mit Gesang Canzonetta und seine Gäste
    Moderation und Regie: Jan Holoubek
  • 15:30 Uhr | EIN MUSIKTREFFEN UNTER CHODENBURG
    Öffentliche Vorführung - Rundfunkaufnahme des Programmes mit Folklore (Radio Proglas)
    Es spielen: Plzeňský MLS und das Volksmusikensemble Gaudeamus
    Moderation und Regie: Zdeněk Vejvoda
  • 17:00 Uhr | PANE BOŽE PROSÍM TEBE, DEJ AŤ PIVO TEČE Z NEBE
    Das Bierchen und die Kneipen als Thema in vielen Liedern und lustigen Geschichten
    Es spielt: Konrády-Dudelsackmusik mit Gästen
    Moderation und Regie: Zdeněk Bláha
  • 19:00 Uhr | MUZIKY, MUZIKY VY PĚKNĚ HRAJETE.... UND ZWAR SCHON 40 JAHREN
    Programm zum 40-sten Jubiläum der Dudelsackmusik
    Es spielt: Chodisches Musikensemble Mrákov und seine Gäste
    Moderation: Josef Nejdl
    Regie: Josef Jarábek
 
SAMSTAG 11.08. | JAHRMARKT (vor der Chodenburg)
  • 10:00 Uhr | EUPHORICA - Mädchenensemble - alte Musik
  • 10:30 Uhr | Chůdadlo - der Drache, Jiří und der Turm
  • 11:20 Uhr | QUERCUS - Musik - inspirert vom Mittelarter
  • 11:50 Uhr | TŘEHUSK - Poberounská Musikband
  • 12:20 Uhr | Chůdadlo - Bremer Zirkuskünstler, Geschichte eines Jongleures
  • 13:20 Uhr | QUERCUS - Musik - inspirert vom Mittelarter
  • 13:50 Uhr | EUPHORICA - Mädchenensemble - alte Musik
  • 14:20 Uhr | TŘEHUSK - Poberounská Musikband
  • 15:00 Uhr | Chůdadlo - der Drache, Jiří und der Turm
  • 16:00 Uhr | TŘEHUSK - Poberounská Musikband
  • 16:30 Uhr | EUPHORICA - Mädchenensemble - alte Musik
  • 17:00 Uhr | QUERCUS - Musik - inspirert vom Mittelarter
 
SONNTAG 12.08. | Bühne am Stadttor
BLASSMUSIK-TREFFEN
Moderation: Helena Hýnová
  • 09:00 Uhr | Blasmusikkonzert der Kunstschule Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA
  • 10:00 Uhr | Blasmusikkonzert STAVOVANKA
    Kapellmeister: Jan Votruba
  • 11:00 Uhr | 100 Jahre Gründung der Ersten Tschechoslowakischen Republik
    Blasmusikkonzert KRAJANKA
    Kapellmeister: Václav Hlaváček
  • 12:30 Uhr | Blasmusikkonzert VRCHOVANKA
    Kapellmeister: Petr Němec
  • 13:30 Uhr | Blasmusikkonzert DOMAŽLIČANKA
    Kapellmeister: Jan Mleziva
  • 14:30 Uhr | Blasmusikkonzert DUPALKA
    Kapellmeister: Michal Jansa
  • 15:30 Uhr | Blasmusikkonzert HÁJENKA
    Kapellmeister: Miroslav Paleček
  • 16:30 Uhr | Blasmusikkonzert HORALKA
    Kapellmeister: Josef Kubalík
 
SONNTAG 12.08. | Bühne unter der Chodenburg
  • 10:00 Uhr | KOMU NENÍ Z HŮRY DÁNO, V APATYCE NEKOUPÍ
    Dudelsackmusik aus Domažlice begleitet durch lustige Geschichten der Volkserzähler
    Mitwirkende: Dudelsackmusik aus Domažlice und die Volkserzähler
    Moderation und Regie: Zdeněk Bláha
 
SONNTAG 12.08. | JAHRMARKT (vor der Chodenburg)
  • 10:00 Uhr | TŘEHUSK - Poberouner Musikband
  • 10:30 Uhr | HOLBA - Mittelalter-Musik-Ensemble
  • 11:00 Uhr | ROMANTIKA PLZEŇ – Fechtkunstveranstaltung
  • 11:30 Uhr | TŘEHUSK - Poberouner Musikband
  • 12:00 Uhr | HOLBA - Mittelalter-Musik-Ensemble
  • 12:30 Uhr | TŘEHUSK - Poberouner Musikband
  • 13:00 Uhr | ROMANTIKA PLZEŇ - Fechtkunstveranstaltung 
  • 13:30 Uhr | HOLBA - Mittelalter-Musik-Ensemble
  • 14:00 Uhr | ROMANTIKA PLZEŇ - Fechtkunstveranstaltung 
  • 14:30 Uhr | HOLBA - Mittelalter-Musik-Ensemble

Zum ausführlichen Programm hier.

trh

Pátek 10. srp 2018 - Neděle 12. srp 2018

64. Chodské slavnosti - Vavřinecká pouť

Město Domažlice je hlavním centrem etnografického regionu Chodsko, který zachovává živou tradici dudácké hudby, lidové tance, písně a zvyky.  

Chodské slavnosti patří k nejstarším folklorním festivalům v České republice – je pořádán již od roku 1955. Festival se v současnosti koná o prvním víkendu po 10. srpnu a je tradičně spojen s poutí ke kostelu sv. Vavřince.  

Hlavní část programu je věnována místním folklórním a tanečním skupinám, ale také souborům z jiných regionů České republiky i ze zahraničí.   Hlavní program se odehrává na pěti místech a skládá se z více než 20 různých programových položek. Na návštěvníky čeká také velký tradiční trh. Vstup na slavnosti je v rámci hlavního programu zdarma.

Program:

PÁTEK 10. 8. | Pódium u brány na náměstí
  • 18:00 hod. | SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ FESTIVALU
    OZVĚNY FOLKLORU Inspirace folklorem v podání kapel ze světa worldmusic:
  • 18:10 hod. | POITÍN
  • 19:40 hod. | TABASKER
  • 21:30 hod. | CARIBE
  • 23:15 hod. | NAVOSTRO
moderuje: Milan Tesař

PÁTEK 10. 8. | Refektář kláštera augustiniánů
  • 20:00 hod. | NEZAPOMENUTELNÉ  DVOJHLASY
    Nejlepší pěvecké dvojice z kdysi oblíbených pořadů "Hrají a zpívají Plzeňáci"
    připravil: Zdeněk Bláha

SOBOTA 11. 8. | Pódium u brány na náměstí
  • 10:00 hod. | HYJTÁCÍ Z MRÁKOVA
    Božena Němcová na Chodsku
    účinkuje: Chodský soubor Mrákov
    moderuje: Josef Nejdl ml., režie: Martina Pincová
  • 11:00 hod. | S PLZEŇÁKY ZA FOLKLOREM – ŽIVĚ Z CHODSKA
    Hodinový živý přenos Českého rozhlasu Plzeň z domažlického náměstí s folklorními soubory ze západu Čech a dalšími hosty
    moderuje: Michaela Vondráčková
    režie: Pavel Maršát
  • 12:30 hod. | S DĚTMI NA CHODSKU
    Dětské hry, tanečky, i napodobování dospělých
    účinkují: Mráček Mrákov, Študácká muzika a Chasnická muzika a jejich taneční složky, Dětský soubor Postřekov, Malé Rokytí z Rokycan s muzikou
    moderují: Markéta Příbková a Matěj Šlajs
    režie: Marie Johánková
  • 14:30 hod. | POSTŘEKOVSKÝ VOKÝNKO - KDYŽ MÁ PIVO JISKRU
    Nejen pivo Vám bude chutnat ještě více, když si Postřekovští pozvou kamarády z Plzně a zahrají, zazpívají a samozřejmě zatančí společně.
    účinkuje: Národopisný soubor Postřekov
    moderuje a režíruje: Národopisný soubor Postřekov
  • 16:00 hod. | KDE SE PIVO VAŘÍ, TAM SE DOBŘE DAŘÍ
    účinkuje: PLZEŇSKÝ MLS – malý lidový soubor
    moderuje: Miroslav Šimandl
    režie: PLZEŇSKÝ MLS
  • 18:00 hod. | NA CHODSKO NEJEN Z PRAHY
    Do svého vystoupení s názvem ACH JO, ACH NE vybral soubor Gaudeamus VŠE ukázky s rozmanitým zpracováním českých lidových motivů.
    účinkují: Folkorní soubor Gaudeamus Vysoké školy ekonomické v Praze, hosté Soubor písní a tanců Vysočan z Hlinska, CM Friška Kyjov a MČM J. Pospíšila.
    připravili: Věra Fenclová, Milan Buňata
    moderuje: Zdeněk Vejvoda
  • 21:00 hod. | ÚSMĚV I V ŠEDESÁTI S ÚSMĚVEM
    Pořad k 60. výročí založení souboru, střípky z jeho muzikantské a taneční tvorby
    účinkuje: Folklórní soubor Úsměv z Horní Břízy
    moderují: Vlastimil Bursa a Jaroslav Pokorný
    režie: Markéta Jílková
  • 23:00 hod. | DUDÁCKÉ ŠTANDRLE
    Teče voda vod Čerchova
    Pořad s Konrádyovci a hosty plné oblíbených písniček a poudaček
    účinkuje: Konrádyho dudácká muzika a hosté
    moderují: Antonín Konrády a Václav Švík
    režie: Antonín Konrády a Vlastimil Konrády

SOBOTA 11. 8. |Pódium pod Chodským hradem
  • 10:00 hod. | ACH SYNKU, SYNKU
    Přátelské setkání českých a moravských muzikantů k 100. výročí Československé republiky.
    účinkují: CM Friška Kyjov a MČM J. Pospíšila
    moderuje a režíruje: Zdeněk Vejvoda
  • 12:30 hod. | OKÉNKO HOSTŮ
    účinkuje: Soubor písní a tanců Vysočan z Hlinska
  • 13:30 hod. | BULAČINA
    Pořad věnovaný 20. výročí založení ženského pěveckého sboru Canzonetta
    účinkují: Pěvecký sbor Canzonetta se svými hosty
    moderuje a režíruje: Jan Holoubek
  • 15:30 hod. | DOSTAVENÍČKO POD CHODSKÝM HRADEM
    Veřejná rozhlasová nahrávka Folklorního okénka Rádia Proglas
    účinkuje: Plzeňský MLS a Lidová muzika souboru Gaudeamus
    moderuje a režíruje: Zdeněk Vejvoda
  • 17:00 hod. | PANE BOŽE PROSÍM TEBE, DEJ AŤ PIVO TEČE Z NEBE
    Pivíčko a hospůdky v písních a veselé vyprávění
    účinkuje: Konrádyho dudácká muzika se svými solisty
    moderuje a režíruje: Zdeněk Bláha
  • 19:00 hod. | MUZIKY, MUZIKY VY PĚKNĚ HRAJETE....UŽ 40 LET
    Pořad k oslavě výročí 40-ti let dudácké muziky
    účinkuje: Chodský soubor Mrákov a jejich hosté
    moderuje: Josef Nejdl
    režie: Josef Jarábek

SOBOTA 11. 8. | JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)
  • 10:00 hod. | EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby
  • 10:30 hod. | Chůdadlo - Drak, Jiří a věž
  • 11:20 hod. | QUERCUS- Hudba inspirovaná strředověkem
  • 11:50 hod. | TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
  • 12:20 hod. | Chůdadlo - Brémští cirkusanti, Kejklířská pohádka
  • 13:20 hod. | QUERCUS- Hudba inspirovaná strředověkem
  • 13:50 hod. | EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby
  • 14:20 hod. | TŘEHUSK -Poberounská hudební skupina
  • 15:00 hod. | Chůdadlo - Drak, Jiří a věž
  • 16:00 hod. | TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
  • 16:30 hod. | EUPHORICA - Dívčí skupina historické hudby
  • 17:00 hod. | QUERCUS- Hudba inspirovaná strředověkem

NEDĚLE 12. 8. | Pódium u brány na náměstí

POSEZENÍ PŘI DECHOVCE
moderuje: Helena Hýnová
  • 09:00 hod. | Koncert dechové hudby ZUŠ Jindřicha Jindřicha Domažlice LIDUŠKA
  • 10:00 hod. | Koncert dechové hudby STAVOVANKA
    kapelník: Jan Votruba
  • 11:00 hod. | 100 let Československa – 100 let české dechovky
    Koncert dechové hudby KRAJANKA
    kapelník: Václav Hlaváček
  • 12:30 hod. | Koncert dechové hudby VRCHOVANKA
    kapelník: Petr Němec
  • 13:30 hod. | Koncert dechové hudby DOMAŽLIČANKA
    kapelník: Jan Mleziva
  • 14:30 hod. | Koncert dechové hudby DUPALKA
    kapelník: Michal Jansa
  • 15:30 hod. | Koncert dechové hudby HÁJENKA
    kapelník: Miroslav Paleček
  • 16:30 hod. | Koncert dechové hudby HORALKA
    kapelník: Josef Kubalík

NEDĚLE 12. 8. |Pódium pod Chodským hradem

  • 10:00 hod. | KOMU NENÍ Z HŮRY DÁNO, V APATYCE NEKOUPÍ
    Domažlická dudácká muzika doprovodí krajové šprýmaře
    účinkuje: Domažlická dudácká muzika a lidoví vypravěči
    moderuje a režíruje: Zdeněk Bláha

NEDĚLE 12. 8. | JARMAREČNÍ SCÉNA (před Chodským hradem)
  • 10:00 hod. | TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
  • 10:30 hod. | HOLBA- Skupina středověké hudby
  • 11:00 hod. | ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení
  • 11:30 hod. | TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
  • 12:00 hod. | HOLBA- Skupina středověké hudby
  • 12:30 hod. | TŘEHUSK - Poberounská hudební skupina
  • 13:00 hod. | ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení 
  • 13:30 hod. | HOLBA- Skupina středověké hudby
  • 14:00 hod. | ROMANTIKA PLZEŇ - Šermířské vystoupení 
  • 14:30 hod. | HOLBA- Skupina středověké hudby

Celý program zde.
  • Städtischer Tourist-Informationsservice in Domažlice 
  • Městské informační centrum Domažlice 
  •  
  • Nám. Míru 51 
  • 344 01 Domažlice 
  •  
  • Pilsen / Plzeňský kraj
Rendert Time: 0,063 Sek. | Speicherverbrauch: 2,16 MB / 2,31 MB